Bewoner van de interstellaire ruuuuuuimte met sculpturale ambities en metalen structuren speelt Patrick Marchal met kleur en iconische symbolen. Wat telt: “is de boodschap die moet worden overgebracht”.
Als edelsmid-beeldend kunstenaar en maker van ‘Objets Valorisants Non Identifiés’ (Onbekende Waardevolle Objecten) met een veelzeggende titel, doorbreekt hij de klassieke conventies van de juwelierskunst en onderscheidt hij zich door zijn kritische benadering en scherpe humor. Niemand is verplicht het onmogelijke te doen, alles mag.
Zijn werk, doordrongen van visuele cultuur, geeft uitdrukking aan een realiteit die onder spanning staat en wordt omgezet in ceremoniële objecten. Metaal of staal worden bommen, patronen… en sieraden!
Tussen hier en daarboven? Een samenspel van hedendaagse materialen en iconische beelden voor meesterlijke creaties. Patrick Marchal levert ons kleurrijke stukken, getekend door uitmuntendheid. Een rijk en doordacht werk, waarin we langzaam zien hoe de boodschap de overhand krijgt op de geësthetiseerde praktijk.
Met Do you see the king? presenteert het CID de grootste solotentoonstelling van de kunstenaar en daagt het de emotionele, sociale en culturele relevantie van het sieraad uit.